ІЕДтПК

“Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕДтПК)

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій був заснований у жовтні 1999 року за участю провідних українських політиків та Німецької Консультативної Групи з Питань Економічних Реформ, яка є частиною німецької програми ТРАНСФОРМ. Фінансування Інституту здійснюється спільно урядами України та Німеччини. В повному обсязі Інституту розпочав свою роботу з 1 липня 2000 року.

Цілі Інституту:
заснування незалежної дослідницької організації, яка б забезпечувала Уряд України та інші органи влади, де приймаються важливі рішення, незалежною аналітичною інформацією щодо стану української економіки та економічної політики;
підтримка економічної освіти та аналітичного потенціалу українських науковців, як потенційних реформаторів економіки;
надання політичних консультацій, які б грунтувалися на фундаментальних економічних дослідженнях.

Принципи роботи
В своїй роботі Інститут керується принципами вільного та демократичного ринку. Необхідною передумовою роботи Інституту є його політична незалежність, яка забезпечує неупередженість рекомендацій Інституту щодо проблем економічної політики та допомагає запобігти маніпулюванню результатами досліджень. Але разом із цим, необхідним є тісний контакт із суб’єктами прийняття політичних рішень для впровадження політичних рекомендацій в практику. Інститут має власну довготермінову програму роботи, але в той же час він займається і коротко- та середньостроковими політичними проблемами в українській економіці.

Структура Інституту та дослідницької групи
Інститут очолює Ігор Бураковський, професор Національного університету “Києво-Могилянська Академія”. До його складу входять 12 наукових співробітників, більшість з яких отримала освіту в міжнародних освітніх програмах. На першому етапі своєї роботи Інститут працює в тісній співпраці з Німецькою Консультативною Групою. Організовано також інтенсивний обмін ноу-хау між Інститутом, закордонними університетами та дослідницькими інститутами.