Члени


Аслунд
Андерс

Боярин Олег

Василик Мирон

Геєць Валерій

Глеба Юрій

Горбаль Василь

Гриневецький Сергій


Згуровський Михайло

Капустин Віктор

Князевич Руслан

Колодюк Андрій

Кришталь Олег

Лібанова Елла

Лобойко Сергій

Микитин Ярослав

Мірошников Юрій

Міщенко Сергій

Оксанич Сергій

Панков Віктор

Триндюк Юрій

Уткін Євгеній

Фрімен Рональд

Хьюз Кент

Якубовський Валерій

Яресько Наталія

Яцків Ярослав

Аслунд Андерс
Провідний дослідник, Інститут міжнародної економіки, США

Андерс Аслунд, провідний дослідник Інституту з 2006 р., обіймав посади директора Програм Росії та Євразії у Фонді Карнегі з питань міжнародного миру з 2003 року та співдиректора Проекту щодо економік пострадянських держав при Московському Центрі Карнегі. Він почав працювати у Фонді Карнегі як старший співробітник у жовтні 1994 року. Він також викладає в Джорджтаунському Університеті. Вивчає питання трансформації колишніх соціалістичних економік у ринкові. Головну увагу він приділяє дослідженню Росії та України.

Аслунд також був радником з питань економіки в уряді Росії та України, Президента Киргизстану Аскара Акаєва. Він був професором Стокгольмської школи економіки і директором Стокгольмського Інституту східноєвропейських економік.

Працював шведським дипломатом у Кувейті, Польщі, Швейцарії та Росії. Є членом Російської академії природничих наук і почесним професором Киргизького національного університету. Він співголова Консорціуму Освіти та Дослідження Економіки і голова Дорадчої Ради Центру Соціального і Економічного Дослідження (CASE), Варшава.

А.Аслунд є автором низки книг: «Будуємо капіталізм: Трансформація колишнього радянського блоку» (Cambridge University Press, 2001); «Як Росія стала ринковою економікою» (Brookings, 1995); «Боротьба Горбачова за економічні реформи» (Cornell University Press, 1991); «Приватне підприємство в Східній Європі: Несільськогосподарський приватний сектор в Польщі і НДР, 1945–83» (Macmillan, 1985), – та редактором (або співредактором) кількох книжок, зокрема «Революція в помаранчевому: Витоки української демократичної перемоги» (Carnegie Endowment for International Peace, 2006).

Боярин Олег Петрович
Голова правління «Атолл Холдинг», голова спостережної ради ЗАТ «Єврокар»

Народився 20 жовтня 1971 року в м. Києві.
Освіта: Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту та бізнесу.

У 1996 році Олег Боярин організував власне підприємство «Автотрейдинг», яке очолив як директор. У 1997 році було створене ЗАТ «СП Автотрейдинг», у якому Боярин О.П. обійняв посаду заступника голови правління. Підприємство стало офіційним дилером виробників автомобілів «ВАЗ», «ГАЗ», «КИА» та «Шкода».

У 2001 році ЗАТ «СП Автотрейдинг» перетворилося на групу компаній. Боярин О.П. очолив ЗАТ «Єврокар», підприємство з виробництва легкових автомобілів «Фольксваген Груп» в Україні.
Проект «Єврокар» є дуже важливим для розвитку як Закарпатського регіону (робочі місця, побудова інфраструктури, відрахування в місцевій бюджет), так і держави в цілому, оскільки дає змогу автомобілебудівній промисловості України інтегруватися до європейського ринку; залучити в Україну значні інвестиції; забезпечити нові робочі місця та значні надходження до бюджету країни; сприяти опануванню автомобілебудівною галуззю нових сучасних технологій та розвитку суміжних галузей з виробництва комплектуючих; реінвестувати прибуток підприємства в розвиток виробництва.

Василик Мирон
Старший Віце-Президент The PBN Company (США)

Закінчив Кентський університет, штат Огайо (1984 р.). Читав лекції в престижних університетах на теми бізнесу й міжнародних відносин. Автор низки публікацій.

Мирон Василик розпочав роботу в The PBN Company у 1997 р. на посаді директора Української освітньої програми ринкових реформ (УОПР) – національного проекту Кабінету Міністрів України, який фінансувався Агенцією США з міжнародного розвитку. У 1998 р. він очолив київський офіс The PBN Company, де сьогодні координує роботу 16 професіоналів та численних зовнішніх консультантів в Україні та Молдові. Мирон Василик координує роботу з клієнтами, стратегічне планування, зв’язки з урядовими структурами, включно з Адміністрацією Президента, Кабінетом Міністрів та Верховною Радою України. Бере активну участь у роботі низки громадських, неприбуткових і неурядових організацій.

Мирон Василик двічі обирався Головою Ради директорів Американської торгової палати в Україні, є представником Коаліції з питань захисту прав інтелектуальної власності в Україні, член спостережної Ради фонду „Євразія” в Україні та спостережної ради Міжнародного центру перспективних досліджень.

Перш ніж розпочати роботу в The PBN Company, працював у Державному Департаменті та Департаменті внутрішніх ресурсів США, ву Республіканському національному комітеті, в компаніях Burson-Marsteller і Gavin Anderson & Company.

Геєць Валерій Михайлович
Академік НАН України, доктор економічних наук,
директор Інституту економіки та прогнозування НАН України,
голова Ради Національного банку України.

Заслужений діяч науки і техніки України (2002), Лауреат Державної премії України (2002), нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2004); академік-секретар Відділення економіки НАН України.

В.М.Геєць – видатний вчений-економіст, який започаткував і розвиває наукову школу у галузі макроекономіки (теорія і моделі економічного прогнозування) та фінансів (фінансова безпека, бюджетна та боргова політика, оподаткування та податкове стимулювання розвитку економіки). Ним обґрунтовано стратегію розвитку економіки України на довгострокову перспективу, відповідно до якої узгоджено та гармонізовано цільові орієнтири стабільного економічного зростання, підвищення якості життя, інституційних перетворень, інноваційно-інвестиційної модернізації економіки, структурно-технологічного оновлення та інтеграції на цій основі у світову економіку на конкурентних засадах; висунуто нову концепцію економічного зростання в умовах нестабільності.

На сьогодні наукові інтереси В.М.Гейця сконцентровані на розв’язанні проблем взаємодії суспільства, держави та бізнесу в частині формування ефективних механізмів їх впливу на подальшу капіталізацію економіки України і на забезпечення її самодостатності як суб’єкта міжнародної діяльності.

У складі офіційних делегацій академік НАН України В.М.Геєць представляє українську економічну науку за кордоном, зокрема з 1991 р. є представником України в Міжнародному проекті ЛІНК–ООН.

Глеба Юрій Юрійович
Академік НАН України, професор, доктор біологічних наук
головний виконавчий директор і співзасновник Icon Genetics AG

Академік Ю.Ю.Глеба має понад 30-річний досвід дослідницької та керівної роботи в галузі генетики та біотехнології рослин (магістр, Київський університет, 1971р.; кандидат біологічних наук, Інститут ботаніки Академії наук України; доктор наук, Ленінградський університет, 1980 р.).

Акад. Ю.Ю.Глеба був піонером у багатьох дослідженнях у галузі клітинної біології, генетики та фізіології рослин, яким присвячені понад 200 наукових статей і книг. Ю.Ю.Глеба отримав близько 30 патентів, завоював повагу міжнародної наукової спільноти, про що свідчить його обрання до Всесвітньої академії науки та мистецтва (Рим), Європейської академії (Лондон), Німецької академії Леопольдіна (Халлє), Національної академії наук України (Київ), Литовської академії наук (Вільнюс) та Баварської академії наук (Мюнхен). Його науковий доробок відзначено численними міжнародними і національними нагородами та преміями, зокрема премією Кьорбера (Гамбург), премією Олександра фон Гумбольдта (Бонн), Державною премією СРСР (колишня Сталінська премію, Москва), Державної премією України (Київ) тощо.

Ю.Глеба заснував Інститут клітинної біології та генетичної інженерії Української академії наук (Київ, Україна;) з 1989 р. є його незмінним директором. З 1992 р. працював у компанії American Cyanamid (Прінстон, Нью Джерсі), де провадив дослідження в галузі біотехнології, геноміки та інженерії рослин спочатку як керівник групи/менеджер, а з 1997 р. – як директор Департаменту інженерії культурних рослин. 1999 р. акад. Ю.Ю.Глеба став співзасновником Icon Genetics AG (Мюнхен, Німеччина), компанії з біотехнології рослин, і працює її першим головним виконавчим директором. Був співзасновником компанії Phytomedics (США).

Акад. Ю.Глеба активно працював. Зокрема й на керівних посадах, у багатьох міжнародних фондах: Програмі ЮНЕСКО з біотехнології рослин (Париж), Міжнародному фонді Сороса (Нью-Йорк, Москва), Міжнародній Соросівській науково-навчальній програмі (Вашингтон-Москва), фонді Відродження (Київ), INTAS (Брюсель), EPSO (Брюсель) тощо.

Горбаль Василь Михайлович
Народний депутат, Партія регіонів

Народився 18 березня 1971 року у Львові.
Освіта: 1993 р. закінчив Київський інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка, факультет міжнародних економічних відносин.

1993-1995 роки – працював у низці комерційних банків Києва.
Протягом 1996 р. пройшов шлях від заступника голови правління до голови правління АБ «Інтергазбанк» (з 05.1997 – АБ «Укргазбанк»). З 04.2002 р. – почесний президент ВАТ АБ «Укргазбанк». Член Ради НБУ (01.2003-02.2005).
04.2002-04.2006 – народний депутат України IV скликання (самовисування), член комітету ВРУ з питань бюджету.
04.2006-05.2007 – народний депутат України V скликання (Партія регіонів), член комітету ВРУ з питань фінансів i банківської діяльності.
З 11.2007 р. – народний депутат України VІ скликання (Партія регіонів), член комітету ВРУ з питань фінансів i банківської діяльності.

Гриневецький Сергій Рафаїлович
Народний депутат України, «Блок Литвина»

Народився 25 вересня 1957 р. у с. Лужанка Тарутинського району Одеської області.
Освіта: Одеський технологічний інститут холодильної промисловості (1974-1979 рр.), інженер-механік, Українська сільськогосподарська академія (1981-1985 рр.), інженер-механік.

1979-1982 – пройшов шлях від інженера-технолога до заступника керівника з матеріально-технічного забезпечення Роздільнянського районного виробничого об’єднання з виробничо-технічного забезпечення сільського господарства Одеської області.
1982-1991 – обіймав низку керівних посад у районних та обласних комітетах ЛКСМУ та КПУ.
1992-1994 – генеральний директор об’єднання «Одеса-Імпекс».
1994-1998 – обіймав низку посад від керівника секретаріату Одеської облради до І заступника голови Одеської облдержадміністрації.
1998-1999 – народний депутат України ІІІ скликання, член Комітету з питань соціальної політики та праці.
1999-2002 – депутат, голова Одеської облради. Член Ради роботи з кадрами при Президентові України (07.1998-02.2000); член Комісії з питань морської політики при Президентові України (05.1998-07.2000).
З травня 1998 до лютого 2005 – голова Одеської облдержадміністрації.
З 11.2007 р. – народний депутат України, «Блок Литвина», перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. На момент обрання обіймав посаду директор департаменту зовнішньоекономічних зв’язків Торгового дому «Хлібна гавань».
Нагороджений низкою орденів та державних відзнак.

Згуровський Михайло Захарович
Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» , академік АПНУ

Народився 30.01.1950; Освіта: Київський політехнічний інститут, факультет автоматики і приладобудування (1969-75), “Автоматизовані системи управління”. З 04.1992 – ректор, КПІ. 11.1994-01.99 рр. – міністр освіти України.

Доктор технічних наук, академік НАНУ (Відділ інформатики, обчислювальної техніки та автоматизації, системний аналіз, 04.1995); академік АПНУ (12.1995); директор Інституту прикладного системного аналізу НАНУ і Міністерства освіти і науки України; член Президії НАНУ (з 11.1998); член Ради з питань науки та науково-технічної політики при Президентові України; член Комітету з Державних Премій України в галузі науки і техніки; член Державної Комісії з питань стратегії економічного і соціального розвитку. Почесний доктор Санкт-Петербурзького державного політехнічного університету (2003). Член Комісії з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів (2003).

Є національним представником України в Міжнародній раді з науки (ICSU) при ООН (Париж, Франція), національним представником України в Комітеті з обробки і аналізу даних (CODATA) при ООН (Париж, Франція), членом президії Ради керуючих Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті (Москва, Росія), членом міжнародного товариства інженерів в галузі з електроніки і енергетики (ІЕЕЕ Нью-Джерзі, США). Очолює кафедру ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика».

Нагороджений Почесними відзнаками Президента України (08.1996 р.), орденом «За заслуги» ІІ ст. (09.1998 р.).
Автор (співавтор) понад 300 наук. праць, 25 винаходів.

Президент Національної федерації рукопашного бою України з 06.1993 р.

Капустін Віктор Володимирович
Голова правління ВАТ «Укрексімбанк»

Народився у 1958 році в м. Києві. Має вищу освіту, 1980 року закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка, економіст-міжнародник, референт-перекладач, 1986 року – Київський інститут народного господарства ім. Д.С. Коротченка, економіст.

1980-1987 рр. – економіст центральної бухгалтерії, помічник керуючого, головний економіст Укрконтори Держбанку СРСР. 1988-1992 рр. – заступник начальника управління Укржитлосоцбанку, заступник начальника управління Укрзовнішекономбанку. 1992-1997 рр. – заступник голови правління Державного експортно-імпортного банку України. 1997-1998 рр. – президент «Українського фонду розвитку». 1998-2002 рр. – заступник голови Держкомпідприємства України, голова спостережної ради АБ «Банк регіонального розвитку».

У березні 2002 р. обраний народним депутатом України ІV скликання побагатомандатному виборчому округу (виборчий блок Віктора Ющенка “Наша Україна”, у виб. списку №24). Обіймав посаду першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності. У березні 2005 року Віктора Капустіна призначено Головою Правління Державного експортно-імпортного банку України.

Князевич Руслан Петрович
Народний депутат України, «Наша Україна – Народна самооборона»

Народився 28 червня 1974 в Івано-Франківську.
Освіта: Київський національний університет ім. Т.Шевченка (1991-1996), юрист-міжнародник, к.ю.н.

1996-1997 – аспірант Інституту держави і права ім. В.Корецького НАНУ, помічник-консультант народного депутата України.
З грудня 1997 до липня 2002 р. пройшов шлях від помічника Голови до керівника секретаріату Центральної виборчої комісії України.
17.02-08.12.2004 – член Центральної виборчої комісії. 08.12.2004-20.07.06 – член Центральної виборчої комісії.
04.2006-06.2007 – народний депутат України V скликання, блок «Наша Україна», секретар Комітету ВРУ з питань правової політики.
З 11.2007 – народний депутат України VІ скликання, блок «Наша Україна – Народна самооборона», член Комітету ВРУ з питань правової политики.
Заслужений юрист України, має державні нагороди.

Колодюк Андрій Вікторович
Президент Всеукраїнського фонду «Інформаційне суспільство України»

Народився 25 травня 1971 р.
Освіта: вища технічна (НТУУ «Київський політехнічний інститут») та вища юридична (Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Захистив кандидатську дисертацію на тему: «Інформаційне суспільство: сучасний стан та перспективи розвитку в Україні» за спеціальністю «Політична культура та ідеологія».

Розпочав свою трудову діяльність у США (1992-1995 рр.), працюючи у Нью-Йорку в консалтингових і торгових компаніях. Маючи достатній досвід роботи у західному приватному секторі, у 1994 році Андрій Колодюк разом з іншими партнерами засновав компанію «Укрінвестком», яка профінансувала перший проект – компанію «Unitrade», а з 1994 по 2000 роки – низку інших проектів сектору ІКТ. У 2001 році Андрій Колодюк реорганізував «Укрінвестком» та вивів на ринок оновлену венчурну компанію «АВенчерс».

Громадську діяльність розпочав у 2001 році, ставши одним із засновників і президентом Всеукраїнського фонду «Інформаційне суспільство України». З 2002 року – провідний експерт Фонду. Автор багатьох досліджень у сфері інформаційного суспільства, опублікованих у наукових збірниках, матеріалах міжнародних конференцій. З липня 2003 року Андрій Колодюк очолює громадську робочу групу «Електронна Україна», яка працює над створенням проекту «Національної стратегії розвитку інформаційного суспільства України».


Кришталь Олег Олександрович
Професор, голова відділу клітинної мембранології, заступник директора Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України

Народився 5 липня 1945 р. в Києві.
Отримав освіту в галузі молекулярної фізики (1968 р.).

З 1968 р. і до сьогодні працює в Інституті фізіології ім. О.О.Богомольця, пройшов шлях від наукового співробітника до голови відділу, заступника директора Інституту. Здобув ступені кандидата біологічних наук (1971 р., Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця), доктора біологічних наук (1981 р., Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця).
З 1985 р. – член-кореспондент НАНУ; з 1987 р. – член-кореспондент Російської академії наук, Москва; з 1990 р. – член Європейської академії, Лондон; з 1997 р. – дійсний член НАНУ.
Член редакційної колегії таких журналів: «European Journal of Neuroscience», «Neuroscience», «Autonomic Neuroscience», «Purinergic Signalling».


Лібанова Елла Марленівна
Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України

У 1971 р. закінчила Київський інститут народного господарства ім. Д.С.Коротченка; кандидатську дисертацію захистила 1977 р., докторську – 1992 р. Звання професора зі спеціальності «Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика» присвоєно в 2000 р.

1996-1997 рр. – експерт ВАК України. 2002 р. обрана членом-кореспондентом НАН України зі спеціальності «Економіка праці». Обрана членом Міжнародного союзу демографів. Є автором понад 200 наукових публікацій.

Е.М.Лібанова є членом секції соціальних і економічних наук Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки, членом Координаційного центру з питань здійснення пенсійної реформи, членом редколегії таких авторитетних журналів, як: «Україна: аспекти праці», «Економічне прогнозування», «Статистика України»‚ «Людина і політика», «Соціальний захист», членом науково-методичних рад Міністерства праці та соціальної політики України, Держкомстату України.

Лобойко Сергій Васильович
Засновник, керуючий директор венчурної компанії «ТЕХІНВЕСТ»
Освіта: факультет економіки Львівського державного університету (диплом із відзнакою), Ренсельєрський політехнічний інститут, США (сертифікат менеджера інноваційних проектів).

Сергій Лобойко – піонер технологічного венчурного бізнесу в Україні. 2004 р. заснував венчурну компанію «ТЕХІНВЕСТ», яка спеціалізується на управлінні венчурними інвестиційними коштами й побудові міжнародних технологічних компаній на основі українських інновацій та інженерних талантів. Згодом ця компанія стала партнером глобальної мережі міжнародної венчурної фірми «Draper Fisher Jurvetson».

Сергій Лобойко входить до Рад Директорів створених «ТЕХІНВЕСТОМ» успішних компаній: «United Software Corporation», нанотехнологічної компанії «APowerCap Technologies».

У 2004-2006 рр Сергій Лобойко ініціював проведення першого міжнародного дослідження українського експортної ІТ-індустрії, організував Міжнародну експертну групу з представників провідних технологічних та венчурних компаній та започаткував Всеукраїнський конкурс високих технологій, придбав у Міжнародного інституту менеджменту та реструктурував бізнес-інкубатор «Центр розвитку інновацій». Крім того, «ТЕХІНВЕСТ» виступив співорганізатором конференції представників міжнародного венчурного бізнесу та перспективних технологічних компаній з країн колишнього СРСР «Silicon Valley Open Doors».

До початку бізнес-діяльності Сергій Лобойко працював радником керівництва Кібернетичного Центру ім. В.М. Глушкова НАH України, українського офісу «UNDP» та Фундації Сороса, Міністерства економіки України, Всесвітнього Банку, Міжнародного центру перспективних досліджень, компанії «BARENTS Group» (KPMG), банку «Credit Suisse First Boston», Національного інституту стратегічних досліджень, Секретаріату Верховної Ради України, а також низки інших урядових та бізнес-організацій України.

Микитін Ярослав Іванович
Голова правління ВАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування»

Народився 22 жовтня 1943 р. в селі Дорогичівка Залещицького району Тернопільської області.

Трудову діяльність розпочав робітником Летячівського сільського споживчого товариства села Дорогичівка. 1963 р. почав навчатися у Львівському політехнічному інституті, а 1966 р. був переведений до Кишинівського політехнічного інституту, після закінчення якого з 1968 р. працював інженером-технологом на Харківському електромеханічному заводі, головним інженером Каховського тресту колгоспів Херсонської області.

З 1973 року працює на Каховському заводі електрозварювального обладнання. Пройшов усі щаблі виробничої діяльності: начальник конструкторського бюро, головний конструктор, головний інженер. Директор заводу з 1990 р., а з 1996 року по теперішній час – голова правління ВАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування».

1987 р. був нагороджений премією Ради Міністрів СРСР у галузі науки й техніки. З 1991 року – академік Академії інженерних наук України. 1995 р. йому було присвоєне почесне звання «Заслужений машинобудівник України». У 1999 і 2003 роках нагороджений грамотою Кабінетів Міністрів і Почесною грамотою Верховної Ради України. 2004 р. Указом Президента України йому присвоєно звання Герой України із врученням Золотої Зірки й ордена «Держави».

Мірошников Юрій Володимирович
Президент авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України»

Народився 1963 року.

Освіта: Київський інститут інженерів цивільної авіації – диплом з відзнакою за фахом «Електроустаткування аеропортів» (1986 р.); Київський міжнародний університет інженерів цивільної авіації – диплом за фахом «Представник ЦА України за кордоном» (1995); Інститут підготовки авіаційних фахівців при ІАТА (Міжнародна організація авіаперевізників) – диплом з відзнакою за фахом «Управління авіакомпаніями» (1999 р.).

Кар’єра: 1986-92 рр. — інженер, Бориспільський об’єднаний авіазагін; 1992-93 рр.— експерт, головний експерт керування міжнародних зв’язків Державного департаменту авіаційного транспорту України.

З 1993 р. в авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”: 1993-94 рр. помічник президента; 1994-99 рр. – віце-президент по комерції, 1999-2004 рр. – перший віце-президент, з 2004 р. – президент авіакомпанії.

Нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України за значний внесок у розвиток і розширення міжнародних туристичних зв’язків (жовтень 2001 р.). Заслужений працівник авіаційного транспорту України (вересень 2003 р.).

Міщенко Сергій Олександрович
Голова ТОВ «Ілта»
Голова спостережної Ради ЗАО «ІТТ-Інвест»

Народився 21 травня 1956 року в смт Мізоч, Рівненська обл.

Освіта: 1973-78 рр. – навчався у Київському університеті ім. Т.Шевченка, факультет міжнародних відносин, здобув кваліфікацію економіста-міжнародника; 1982-85 рр. – аспірант Інституту економіки АН УРСР; 1987 р. – захистив кандидатську дисертацію на тему «Статистика світової торгівлі сільськогосподарською і продовольчою продукцією».

1978-80 рр. – перекладач в апараті радника Посольства СРСР в Народно-Демократичній Республіці Йємен.

1980-82 рр. – працював економістом в Інституті соціально-економічних проблем зарубіжних країн АН УРСР.

1985-1986 рр. – молодший науковий працівник у Раді з вивчення продуктивних сил УРСР АН УРСР.

1986-90 рр. – старший науковий працівник Центру дослідження науково-технічного потенціалу АН УССР.

З 1990 року обіймав посаду генерального директору ТОВ «Ілта» – офіційного імпортера автомобілів «Пежо» в Україні.
2003 р. – став Головою ТОВ «Ілта».

Кандидат економічних наук. Президент Національної Федерації фехтування України. Член НОК України. 2004 р нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Автор 20 публікацій з питань міжнародної статистики, світової торгівлі, розвитку науково-технічного потенціалу.

Оксаніч Сергій Михайлович
Президент ВАТ «KІНТО»

Сергій Оксаніч є одним із піонерів і фундаторів вітчизняного фондового ринку, засновником і незмінним керівником ВАТ «KІНТО». Він стояв біля витоків створення основних професійних об’єднань учасників фондового ринку України – Асоціації торговців цінними паперами (1992 р.) та Української асоціації інвестиційного бізнесу (1995 р.), які очолював протягом понад 10 років.

Оксаніч С.М. був учасником робочих груп, створених Верховною Радою, Кабінетом Міністрів України, Міністерством економіки України та іншими державними органами, що працювали над розробкою актів законодавства і нормативних документів про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії (1994 р.), Концепції функціонування та розвитку фондового ринку України (1995 р.), Програми розвитку фондового ринку України на 2001 – 2005 роки (2000 р.).

Брав участь у розробці законодавства про акціонерні товариства (2002 р.) та недержавні пенсійні фонди (2003 р.).

Сьогодні Сергій Оксаніч є членом Консультаційно-експертної ради Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Має вчений ступінь кандидата економічних наук (1985 р.), є автором і співавтором 3 монографій і понад 20 опублікованих робіт з економіки.

Компанія «КІНТО» є найдосвідченішим учасником та визнаним лідером фондового ринку України, активним чинником його творення та розвитку. На сьогодні діяльність КІНТО зосереджується на управлінні активами інвестиційних фондів та недержавних пенсійних фондів. Компанія пропонує своїм клієнтам компетентність, досвід та знання висококваліфікованої команди фахівців, а також широкий спектр інвестиційних стратегій та професійних послуг.

Панков Віктор Андрійович
Голова наглядової ради ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» (НКМЗ)
Народився 12.09.1941 р. у м. Горлівка Донецької обл.

Освіта: Краматорський індустріальний інститут.

Вся трудова діяльності Віктора Панкова пов’язана із НКМЗ. Закінчивши ВНЗ, з 1969 р. почав працювати на заводі помічником майстра. 1976 р., пройшовши щаблі майстра, заступника начальника цеху, начальника цеху, став начальником планово-економічного відділу. З 1994 р. обіймав посади заступника голови правління – заступника генерального директора НКМЗ з економічних питань, а 2002 р. обійняв свою нинішню посаду.

В.А.Панков очолив розробку економічної стратегії підприємства та механізмів її реалізації в ринкових умовах. У рамках системи управління змінами, розглядаючи персонал як економічну категорію, розробив і впровадив корпоративну культуру, програми постійного покращення (біореінжинірінгу), розвитку персоналу, формування інтелектуального потенціалу й управління знаннями на підприємстві як основи його динамічного перетворення на конкурентоспроможне елітне підприємство світового рівня.

Доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту та почесний доктор Донбаської державної машинобудівної академії, проректор заводського філіалу ДДМА, керівник філіалу кафедри міжнародної економіки ДонНУ у ЗАТ НКМЗ, Заслужений економіст України, академік Академії економічних наук України та Міжнародної економічної академії Євразії, член Міжнародної спілки економістів, науковий консультант Донецького філіалу Національного інституту стратегічних досліджень.

Автор понад 120 наукових праць, у т.ч. 30 монографій та навчальних посібників.

Нагороджений урядовими нагородами.

Триндюк Юрій Григорович
Народний депутат України, БЮТ

Народився 17 квітня 1968р. у Хмельницькому.
Освіта: Прикарпатський університет ім. В.Стефаника (1988-1993), вчитель історії, методист з виховної роботи; Національна академія Державної податкової служби України (2002-2006), бакалавра права.

1993-1994 – менеджер ТОВ «Діалог», м. Хмельницький.
1994-1995 – очолював власну фірму ТОВ «Юрекс»
1995-2002 – ТОВ «Заграва Експо», м. Хмельницький.
2002-2005 – помічник-консультант народного депутата ВРУ.
2002-2006 – почесний президент власного ТОВ «Хлібні інвестиції».
2006-2007 – народний депутат України від БЮТ.
З 11.2007 – народний депутат України від БЮТ, голова підкомітету з питань державного боргу та фінансування державного бюджету Комітету ВРУ з питань бюджету.

Уткін Євген Володимирович
Генеральний директор «Концерну Sitronics»

Народився 28 квітня 1958 р. у м. Донецьк Ростовської області.

1982 р. закінчив Московський інститут електронної техніки за спеціальністю «Мікропроцесорні системи». Після закінчення ВНЗ займався розробкою логічних аналізаторів і мікропороцесорних систем НДI точних технологій у підмосковному Зеленограді. Потім перейшов на роботу до НДI «Мікроприлад» НПО «Кристал» у Києві, де в 1986 році став керівником лабораторії, а пізніше – головним конструктором. У 2000 отримав диплом INSAED Business School (Франція) за програмою AMP (Advanced Management Program).

У листопаді 1990 року заснував компанію “Квазар-Мікро”, у якій був президентом і головою правління до призначення у березні 2006 р. на посаду генерального директора «Концерну Sitronics», однієї з найбільших хай-тек компаній у Східній Європі.

1997 р. в рамках загальнонаціональної програми «Людина року» був нагороджений премією «Прометей-престиж» та визнаний «Бізнесменом року».

З 1998 по 2000 рр. Євген Уткін очолював Раду підприємців України при Кабінеті Міністрів України.
За ініціативою пана Уткіна були створені: Асоціація виробників програмного забезпечення України (1999 р.), Асоціація «Український союз інтелектуальної власності» (2000 р.).

Фрімен Рональд
Колишній співголова правління “Сіті груп Європа” (Великобританія)

Рональд Фрімен є членом правління та радником компанії «Тройка Діалог»,(м. Москва), членом вищого правління та аудиторського комітету «Пліва», (м. Загреб), а також головним радником міжнародного фонду нерухомості вартістю 750 доларів США «Доті Хенсон», (м. Лондон).

Рональд Фрімен обіймає посаду радника з міжнародних питань в «Унікредо»,(м. Мілан), є членом Комітету з питань розвитку Менсфілдської Колегії та Оксфорда, куратором університету Ліхай та Американського університету в Парижі, а також головою фінансового комітету британо-американської комісії Фулбрайта, (м. Лондон).

Протягом 1991-1997 рр. він очолював банківський відділ Європейського банку реконструкції та розвитку (починаючи з дня його заснування). До його обов’язків входило розпорядництво коштами приватного фінансування у 23 країнах колишнього СРСР, обсяг яких становив 2 млрд. доларів США на рік.

1997 р. Президент Казахстану нагородив Рональда Фрімена Орденом Дружби за його працю в цій країні.

У Парижі працював юристом в Бейкер та МакКінзі, а також консультантом з питань управління в офісах МакКінзі в Парижі, Лондоні та Амстердамі. У 1973 – 1991, а у 1997-2000 рр. був інвестиційним банкіром, головним партнером з необмеженою відповідальністю, очолював операції зі злиття та придбання інвестиційних компаній, а також головою банківських послуг щодо міжнародних інвестицій у Саломон Бразерс, які зараз є об’єднанням Сітігруп.

Рональд Фрімен отримав B.A в університеті Ліхай та ступінь магістра права Колумбійської школи правознавства, де зараз є членом міжнародного консультативного комітету. Зарахований до Асоціації адвокатів штату Нью-Йорк.

Хьюз Кент
Директор Програми STAGE (наука, Технології, Америка та Глобальна Економіка) у Міжнародному центрі для вчених ім. Вудро Вільсона, колишній голова Ради конкурентоспроможності США

Попереднім місцем роботи пана Хьюза була посада помічника заступника секретаря Департаменту торгівлі США. У цій сфері його робота була пов’язана із розробкою та впровадженням довготермінової стратегії конкурентоспроможності з урахуванням тісних зв’язків між торгівлею, технологіями та навчанням.

Перш ніж розпочати роботу в адміністрації Біла Клінтона, др. Хьюз очолював Раду конкурентоспроможності, «орієнтовану на діяльність» лідерську організацію, членами якої є керівники американського бізнесу, представники профспілок та академічної спільноти. Під головуванням Кента Хьюза Рада конкурентоспроможності досягла значних успіхів в утвердженні технологічної політики як державного пріоритету.

Перед тим Кент Хьюз обіймав низку чільних позицій у Конгресі США, займаючись вивченням питань міжнародної економіки та довготермінових економічних переваг Америки. Серед іншого, др. Хьюз обіймав посаду головного економіста глави більшості Сенату Роберта Берда, головного економіста в об’єднаному економічному комітеті конгресу, правового та політичного директора в офісі сенатора США Гарі Харта під час його першої передвиборної кампанії на пост президента США.

Попередні місця роботи: штатний адвокат Urban Law Institute, організації із захисту прав бідних, що займалася консультуванням національних та місцевих громад, член Міжнародного правового центру та Латиноамериканського навчального центру у Бразилії (долучився до розробки освітньої реформи у Бразилії).
Має звання Ph.D. в економіці (Вашингтонський університет), LL.B. (Гарвардська школа права), B.А. у політичних та економічних інституціях (Єльський університет). Член Асоціації правників Округу Колумбія, Американської Асоціації правників та Американської економічної асоціації.

Якубовський Валерій Володимирович
Керуючий Чорноморським регіоном Міжнародного технічного товариства БЮРО ВЕРІТАС по Україні, Білорусі, Молдові, Грузії, Вірменії, президент та співзасновник Українського товариства якості, доктор технічних наук

Здійснює активну професійну діяльність у галузі менеджменту якості, екології, надійності, безпеки на галузевому та корпоративному рівнях, зокрема пов’язану зі створенням та управлінням низкою вітчизняних і міжнародних інженірінгових і консалтингових підприємств, що надають експертно-технічні послуги з підвищення конкурентоспроможності як окремих підприємств, організацій, так і великих холдингових структур. Перш ніж розпочати роботу у Міжнародній корпорації БЮРО ВЕРІТАС, обіймав посади генерального директора Міжнародного науково-технічного центру з якості та сертифікації СЕПРОЗ при Інституті ім. Є.О.Патона Національної академії наук України, завідувача науково-дослідного відділу зазначеного інституту.

До кола наукових та професійних інтересів д-ра Якубовського належать питання, пов’язані з міцністю і надійністю матеріалів та конструкцій, оптимізацією виробничих та інших бізнес-процесів, галузевих, спеціалізованих і корпоративних систем менеджменту, загальні питання забезпечення якості та підвищення конкурентоспроможності.
З цієї тематики д-ром Якубовським опубліковано 2 монографії, понад 80 статей у вітчизняних та зарубіжних виданнях, зроблено більше ніж 40 доповідей на національних та міжнародних конгресах, конференціях, симпозіумах.

Яресько Наталія
Президент та Головний виконавчий директор WNISEF

Наталія А. Яресько 1987 р. здобула ступінь бакалавра з бухгалтерського обліку в університеті DePaul у Чикаго, штат Іллінойс, а 1989 р. – ступінь магістра державного управління у Гарвардській школі державного управління імені Кеннеді. Має кваліфікацію сертифікованого бухгалтера (CPA).

Наталія А. Яресько обіймала низку посад в економічному підрозділі Державного департаменту США у Вашингтоні. У 1992-1995 рр. очолювала економічний відділ Посольства США в Україні. Впродовж цього часу Наталія А. Яресько була учасником переговорів з укладання угод та договорів, що визначали основні напрямки двостороннього американсько-українського економічного співробітництва.

З 1992 р. Наталія А. Яресько почала працювати в Україні. У 1995-1997 рр. обіймала посаду Директора в Україні та Інвестиційного менеджера WNISEF. У 1997-2001 рр. – посаду Виконавчого Віце-президента та Головного інвестиційного менеджера WNISEF. За цей період вона досягла значних успіхів у створенні інвестиційного портфелю WNISEF, до якого увійшли 19 компаній регіону й обсяг якого сягав 63 млн. дол. США.

У лютому 2001 р. Рада директорів Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) призначила Наталію А. Яресько Президентом і Головним виконавчим директором. До її компетенції належать питання стратегічного розвитку WNISEF, формування довгострокових цілей діяльності WNISEF та залучення додаткового капіталу для розширення можливостей бізнесу.

Яцків Ярослав Степанович
Директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України, академік НАН України

1966 р. в Московському університеті Ярослав Яцків здобув нижчий вчений ступінь доктора наук у галузі астрометрії та небесної механіки, а 1976 р. – вищий вчений ступінь доктора наук.

У 1960-1961 рр. працював інженером у Полтавській гравіметричній обсерваторії. З 1962 до 1965 року був аспірантом у Головній астрономічній обсерваторії (ГАО) (м. Київ). Протягом 1965-1969 років працював на посаді астронома в ГАО.

У 1969-1974 рр. обіямав посаду заступника директора ГАО, а з 1975 р. призначений директором ГАО. З 1979 р. очолює відділ космічної геодинаміки ГАО.

Ярослав Яцків є членом багатьох наукових організацій: з 1979 року – член Національної академії наук України, 1984 р. став членом Астрономічного товариства (Astronomische Geselschaft), у 1982-1985 рр. був президентом IAU Com. 19 „Обертання землі”, а протягом 1982-1988 рр. – віце-президентом IAU, у 1984-1986 рр. був членом міжвідомчої консалтингової групи, у 1988-1991 рр. – секретарем 5-го відділу IAU, у 1992-1995 рр. – головою правління IERS, з 1996 року є головою Державного комітету єдиної системи часу та одиниць вимірювання України. Ярослав Яцків є також головою Українського міжнародного комітету підтримки науки та культури (з 1990 р.) та президентом Української астрономічної асоціації (з 1991 р.).