ВИВЧЕННЯ КОНФЛІКТУ ЯК НЕГАТИВНИЙ ЧИННИК СОЦІАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ: СОЦІОПОЛІТИЧНИЙ АНАЛІЗАнотація

У статті розкрито вивчення конфлікту за допомогою історичного, аналітичного, порівняльного, методологічного підходів та соціо-аналітичним аналізом вивчення. Досліджувалося використання прийнятих практик вивчення соціальних конфліктів, як елементу соціальної реальності та вияву нового аналізу вивчення конфліктів з боку різних галузей науки в контексті соціполітитчного прояву, його врегулювання в соціальній взаємодії. Теоретичний базис. Об’єктом дослідження є вивчення соціального конфлікту. Предметом дослідження є його соціальна взаємодія до суперечностей в суспільтсві та соціополітичне пізнання і розуміння. Суспільне буття сучасної людини підкреслює її індивідуальність і набуває особливого значення як об’єкту пізнання. Конфлікт виникає в самій природі людини, серед потреб, інтересів, які людина потребує протягом всього свого життя. Показано тісний зв’язок взаємодії між соціальними, культурними, політичними та соціофілософськими аспектами конфліктної взаємодії та вирішення соціальних конфліктів. Полягає у вивченні соціального конфлікту яка стає більш актуальним в період кризових ситуацій в суспільстві та світі. Соціологічне знання торкається глобального масштабу вивчення цього поняття різними вченими, як соціологами, політологами, психологами та філософами. Конфлікти інтересів визначають буття інших конфліктів. Конфлікт інтересів призводить до соціального хаосу і для його вирішення треба специфічні способи його подолання, все це створює системний підхід до вивчення конфлікту та розробки технології переговорного процесу за допомогою посередника та його конструктивною поведінкою в конфліктній поведінці.
Наукова новизна в тому, що в статті історико-аналітично досліджено природу конфлікту з боку суперечностей та соціальної напруги людини в суспільній сфері і також увага приділяється вивченню двох напрямків цієї проблематики – соціополітичні та соціо – аналітичної позиції. Висновки. Результатом данного дослідження є історично-порівняльний аналіз підходів та теорій до вивчення поняття конфлікту різними вченими.

Ключові слова: соціальний конфлікт, конфліктна взаємодія, соціополітичний аналіз конфлікту, цінності, соціальна реальність конфлікту.

Повний текст статті: http://apfs.nuoua.od.ua/archive/35_2022/13.pdf
DOI: http://apfs.nuoua.od.ua/archive/35_2022/13.pdfШевель Інна 14.08.2022

Blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *