Чому курс гривні почав падати в Україні?

Зараз багато хто задає це питання, однак відповідь на нього складається з низки елементів, вважають українські фінансові експерти.

За інформацією експертів, цей місяць почався з чергового зниження курсу української національної валюти. При цьому за кілька днів курс долара в Україні зріс на 10%.

Аналітики пов’язують різке зниження курсу гривні, по-перше, з діями українського Нацбанку, який якийсь час намагався утримувати курс «затискаючи» заявки покупців іноземної валюти на міжбанку. У підсумку це призвело до накопичення маси відкладеного попиту на валюту до критичного рівня, через це НБУ довелося «послабити хватку» і курс гривні почав падати.

По-друге, загальна складна ситуація в країні і паніка населення, також вплинули на курс нацвалюти. Невелике зростання курсу долара змусило українців скуповувати його, і тим самим курс ще більше виріс.

Крім того негативний вплив на гривню надали дії спекулянтів, які вирішили підзаробити на паніці, а також виплати вкладникам збанкрутілих банків. Вкладники банків-банкрутів після отримання коштів для збереження своїх заощаджень почали переводити їх у валюту.

Джерело: Newsbanker